МПП «ЛИБІДЬ»

Маленька машина з великими можливостями

Маленька машина з великими можливостями

(ЗАПАТЕНТОВАНО)

Аналогів на ринку України немає


ЗАВДЯКИ ПОДРІБНЮВАЧУ ВАЛКІВ  СОЛОМИ  УМС (170, 200, 240)

ВІТЧИЗНЯНІ ГОСПОДАРСТВА ОТРИМУЮТЬ ЯКІСНУ ТА ПРОДУКТИВНУ ТЕХНІКУ

Використання різних моделей подрібнювачів для подрібнення валків соломи не завжди виправдовувало себе, бо через конструктивні рішення ці знаряддя не давали потрібного результату. Однак, після появи на ринку подрібнювачів УMС вітчизняні аграрії змінили ставлення до цих машин - техніка довела власну потрібність та ефективність роботи у різних регіонах країни. За підсумками роботи подрібнювачів у 2011-2021 роках в усіх областях України ряд керівників господарств повідомили, що  з  придбанням подрібнювачів УМС  відключають ці механізми на зернозбиральних комбайнах. Подрібнення валків соломи різних сільськогосподарських культур вони тепер виконують  саме подрібнювачами соломи у валках  УМС, виходячи з таких міркувань:


1. Витрата палива при використанні подрібнювачів УМС нижча, ніж при роботі подрібнювачів комбайнів.


2. Відключивши подрібнювачі комбайнів, господарство збільшує їх денний виробіток. За різними даними це від 15 до 25%, що за постійної нестачі комбайнів стає актуальним. Наприклад, у жнива замість 4 комбайнів з подрібнювачами матимете роботу 5 комбайнів - без них. Комбайни використовуються тільки на збиранні і обмолоті. А це, у свою чергу, скорочує строки збирання і втрати врожаю.


3. Подрібнювачі розкидають подрібнену масу на ширину до 6,5м, що, за відгуками сільгоспвиробників, на це спроможні не всі комбайни. Отже, забезпечується рівномірний розподіл післяжнивних решток на всій поверхні ґрунту.


4. Як свідчить практика, подрібнювач за добу (годину, день) може виконати роботу 2-4 комбайнів.

Так, за даними опитування, наробіток подрібнювачів за 10 годин денного часу становив до  50 га., за сезон – до 1500 га без відмов по гарантії.

Це означає, що зменшуються щорічні витрати на ремонт зернозбиральних комбайнів, подовжується термін їх служби.


АКТУАЛЬНІСТЬ  ВИКОРИСТАННЯ  ПІСЛЯЖНИВНИХ  РЕШТОК.

Віддаючи  солому,  або  в гіршому  випадку  спалюючи  її,  господарство  втрачає  мінімум 5 000 грн на гектар.

1.    Так,  за  розрахунками  вчених, повернення  у  грунт  незернової  частини врожаю рівноцінно  внесенню 82 – 269 кг/га  аміачної селітри, 56 – 205 кг/га  суперфосфату та 75 – 343 кг/га калію хлористого в залежності від культури.

Навіть  за  найнижчими  цінами  вартість  цих  добрив  складає  більше  5 000 грн/га.

Про значущість повернення післяжнивних решток у ґрунт відомий  вчений  Ютас Лібіх  зазначав: «Поверніть  ґрунтові  те, що ви в нього взяли, або не чекайте від нього у майбутньому стільки, скільки раніше». Це один із законів землеробства – Закон повернення післяжнивних решток у ґрунт.

2.    Хімією проблему збереження і відновлення родючості ґрунтів не вирішити.

В умовах відсутності гною та інших органічних добрив солома залишається чи не єдиним джерелом органічної речовини і гумусу, запаси якого за останні 30 років знизилися на 50%.

У той же час одна тона подрібненої і загорнутої у ґрунт соломи еквівалентна мінімум 3.2 т напівперепрілого гною. Навіть якщо взяти врожайність 30 ц/га зернових – це 10 тн органіки, вартість якої не складно порахувати.

3.    Ізогумусовий коефіцієнт для соломи пшениці становить 0.22 (кількість гумусу, отриманого з одиниці ваги соломи). З пяти тон соломи утворюється 1100 кг гумусу.

В складі соломи 40% вуглецю, присутність якого у ґрунті допомагає фіксувати 30-40 кг атмосферного азоту на гектарі. 

4. Останнім часом особливо гостро стоїть питання браку вологи у ґрунті, а саме завдяки подрібнювачам воно вирішується. Заробивши подрібнену солому у ґрунт, одержуємо мульчу. Тільки мульча припиняє втрату продуктивної вологи та ще й дозволяє накопичувати вологу з атмосферного повітря за рахунок конденсату, що в ній утворюється.

 5.  Залишаючи післяжнивні рештки в ґрунті, в нього повертають весь спектр поживних речовин, взятих на ріст рослин. Не секрет, що у багатьох випадках розрахунок здійснюється тільки по трьох елементах N,Р,К. Це призводить до збідніння ґрунту, підвищення його кислотності і, як результат, до зниження родючості.

6.  Мульча захищає від вітрової і водної ерозії, від яких Україна щороку втрачає тисячі гектарів ріллі.

Таким чином, використання післяжнивних решток є одним з незамінних агрозаходів на шляху до високо-окультурених ґрунтів і органічного землеробства, відновлення родючості ґрунту і підвищення його врожайності.

Правильне використання соломи дає господарству додатково 5-6 ц/га зерна.


ВАЖЛИВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПОДРІБНЮВАЧА УМС

        «Всеїдний» - подрібнює солому ранніх зернових культур, післяжнивні рештки гороху, ріпаку, гречки, сої, льону, люпину, рису, сорго тощо. Працює по вологих валках, що дозволяє використовувати його цілодобово.

Працює на кам'янистих ґрунтах. 

     І, насамкінець, дуже важливо. Шляхом простої трансформації (патент МПП «ЛИБІДЬ») УМС  перетворюється у звичайний подрібнювач решток кукурудзи, соняшнику, трави, бадилля, виноградної лози, гілок товщиною до 5 см з робочими органами у вигляді  Y – подібних ножів.

Таким чином, Покупець отримує дві повноцінні машини в одній: подрібнювач валків  соломи (найкращий, аналогів якого немає на ринку) і подрібнювач решток кукурудзи, соняшнику і т.п.

Кореспондент: Що потрібно зробити, щоб гарантовано одержати подрібнювач  УMС   до початку сезону збирання культур?

Ігор Брагін, директор МПП «ЛИБІДЬ»: Подрібнювачі УМС  виробляються  з  використанням  імпортних комплектуючих (редуктори, робочі органи, інші). Замовлення, наприклад, на виготовлення редукторів для подрібнювачів приймаються за 3 місяці, плюс час на  їх доставку та  виробництво саме подрібнювачів. Звідси, у сезон кількість наявних машин обмежена.  Тому оформляти замовлення на них потрібно якомога раніше.

 

 

                                                                                                                                      ДМИТРО ІВАНЕНКО.

Виробник: МПП «ЛИБІДЬ»

Директор Брагін Ігор Костянтинович

(050) 301-49-85

(050) 307-53-97

(067) 545-62-83

(0542) 787-900(903)

lybidsumy@gmail.com

http://www.selhozpostavka.com.ua


ТЕХНІЧНІ  ХАРАКТЕРИСТИКИ ПОДРІБНЮВАЧІВ ВАЛКІВ СОЛОМИ   УМС

 

УМС  170

УМС  200

УМС 240

Загальна  ширина, м

1.9

2.2

2.6

Робоча  ширина  захвату, м

1.7

2

2.4

Ширина  валка, що  подрібнюється, м

1.9

2.2

2.6

Оберти  ВВП  трактора, об/хв

540

Оберти  ротора  подрібнювача, об/хв

3000

Тип  робочих  органів

Двосторонні  рівні  ножі  і  протиножі

Кількість  ножів, шт.

64

72

80

Кількість  проти ножів, шт.

32

36

40

Довжина  подрібненої  маси, см

2 - 5

Ширина  розкидання подрібненої  маси, м

До  6.5

Робоча швидкість  руху  по  валку, км/год

Від  4  до  10

Продуктивність  за  годину  основного  часу, га

До  6

До  6

До  7.4

Повнота  підбору, %

97.9

Необхідна  потужність  трактора, к.с.

80 - 90

90 - 110

100 - 120

Витрати  палива, л/га

1.5 – 4.2

2-5

2-5

Вага, кг

450

530

630


Импортная и Украинская сельхозтехника. Украинские и зарубежные производители.

FAE GROUP, A-LIMA-BIS, Altec, Bellon, Cicoria, Dante Macchine, Dominoni, Eurosilos, Fede, GEO, Gepaval, NARDI, Nodolini Sprinklers, OCMIS, ORSI, Plegаmatic, ROC, Sukov, Ventura, Завод К, Импорт, Лыбидь, Уманьферммаш, Хмельниксельмаш,